Nachádzate sa na stránke s erotickým obsahom.

Mali ste už 18 rokov?

Ano        Ne

BDSM - netradičné sexuálne praktiky

BDSM - netradičné sexuálne praktiky

BDSM je skratkou pre netradičné sexuálne praktiky. Pre mnohých sa BDSM stalo životným štýlom a filozofiou. V praxi BDSM znamená vzdať sa dominantnému partnerovi. BDSM je založený predovšetkým na pocitoch, ako je bolesť, poníženie, ktoré vyvolávajú u ľudí, ktorí praktizujú BDSM druh vzrušenia, uspokojenia a adrenalínu. BDSM schôdzky sa konajú spravidla s vopred stanoveným scenárom pre všetky strany. Skratka v sebe združuje viaceré smery:

  • Zväzovanie a disciplína (angl. Bondage & discipline, B&D)   
  • Dominancia a submisia (angl. Domination & submission, D&S)
  • Sadizmus a masochizmus (angl. Sadism and masochism, S&M)

 

B znamená bondage - teda zväzovanie, znehybnenie. Bondage je základným stavebným kameňom BDSM. Používa sa skoro vo všetkých praktikách a samotný pocit bezmocnosti je pre niektorých postačujúce k dosiahnutiu orgazmu. Bondage se používa pre znehybnenie obete. Ako prostriedky k znehybneniu sa používajú, laná, putá, reťaze, pásky, viazacie sety a podobne.
 

D ako disciplína, poslušnosť - s disciplínou a poslušnosťou sa úzko spája dominancia a submisivita. V skratke je to potreba nadvlády jedného človeka (dominanta) na druhým človekom (submisivem), od ktorého je vyžadovaná práve disciplína a poslušnosť. Tento model správania je starý ako ľudstvo samo. Pre niektorých je poníženie zo strany sexuálneho partnera, pocit úplnej bezmocnosti a vedomie partnerovej nadvlády, niečo tak úžasného, že po iných formách sexuálneho vyžitia ani netúži. A naopak, vedomie, že môjho partnera mám celkom vo svojej moci, že môžem všetko, čo chcem, že môj partner je v mojej moci a jeho uspokojenie závisí na mojom rozhodnutí, to sú pocity, ktoré sa musia zažiť, to nejde opísať.
 

S/M je asi najznámejšia časť skratky BDSM. Čo znamená? Znamená sadizmus a masochizmus. Sadizmus je vzrušenie zo spôsobovania bolesti a masochizmus je potreba bolesť prijímať. A nemusí ísť iba o bolesť fyzickú. Niekomu sa môže zdať ako nezmysel fakt, že niekto môže dosiahnuť sexuálne vzrušenie, keď je mučený, či bičovaný, ale je to tak.
 

Prezrite si našu ponuku Pomôcky pre BDSM 

Súvisiace príspevky: