Nachádzate sa na stránke s erotickým obsahom.

Mali ste už 18 rokov?

Ano        Ne

BDSM svet – Písmeno B ako Bondage

BDSM  svet – Písmeno B ako Bondage

Bondage - Bondáž patrí k základným prvkom BDSM a preto nie je náhodou prvé písmeno B v skratke BDSM ako bondage, bondáž. Toto slovo v preklade znamená otroctvo (obmedzenie slobody) a v BDSM predstavuje spútavanie, viazanie, znehybňovanie, fixáciu v rôznych polohách, rôznymi materiálmi (laná, putá, pásky), rôznymi štýlmi. Pre každého tento základný prvok BDSM znamená niečo iné. Pre niekoho to môže byť len zaujímavá predohra ako odstrániť nudu, stereotyp, monotónnosť zo sexuálneho života, pre iného nutkavá potreba a pre niekoho len šou. Každý má iné predstavy a chute.

 

Niečo z histórie:

Používanie zväzovania, pút a ďalších doplnkov pri sexe má údajne korene v Japonsku, kde vznikali až umelecké kreácie zväzovania.V súvislosti s bondážou sa používají hlavne dva termíny a to shibari a kinbaku. Aký je medzi nimy rozdiel? Názorov a vysvetlení je veľa. Niekto tvrdí, že shibari je nepresný japonismus, ktorý vznikol na Západe, niekto tvrdí, že shibari znamená estetické zväzovanie a kinbaku je zvazovanie s erotickým podtextom alebo s náznakom sexuálneho otroctva. Termíny shibari a kinbaku sú synonymá a obidva výrazy sú v Japonsku používané mnoho rokov.

 

Začiatky Bondage, bondáže:

Historické korene shibari/kinbaku môžeme nájsť už v 16.,17. storočí. Nebolo to zväzovanie, ako ho poznáme dnes. Vtedy bolo používané v bojovom umení, kde sa používalo k zneškodneniu protivníka. V tej dobe bolo železo vzácne, neexistovali putá a preto zväzovanie bol najdostupnejší spôsob zneškodnenia.

Bondage a intímna sféra

So sexom sa začala bondáž spájať pravdepodobne v novom divadle. Tam boli bežne „seme“ scény, („seme“ znamená trápenie, trýznenie). V scénach boli výprasky, ponižovanie a násilie nebolo hrané, ale bolo skutočné.

 

Prvoradá je bezpečnosť

Pri bondáži musíte vždy myslieť na bezpečnosť. Väčšina bondage viazaní nie je vhodná na uviazanie na dlhší čas. Najnebezpečnejšie sú viazania okolo krku.

 

Ako sa bondáži priučiť?

- Prvou z možností je samoštúdium. Existuje mnoho kníh, fór, článkov, diskusií a tutoriálov na internete, ktoré môžete študovať a tak sa zaúčať do tajov bondage.

- Druhou možnosťou je návšteva rôznych show, workshopov a  kolektívnych tréningov.

Pozrite si našu ponuku BDSM pomôcok, alebo Bondage pomôcok (viazania, putá, laná).

Zanechaj odpoveď

Všetky polia sú povinné

Meno:
Email: (Nepublikované)
Komentár: