Nachádzate sa na stránke s erotickým obsahom.

Mali ste už 18 rokov?

Ano        Ne

Vibrátor, alebo Dildo? Aký je rozdiel a ako vybrať?

Vibrátor, alebo Dildo? Aký je rozdiel a ako vybrať?

Vibrátor, alebo Dildo?


Niektorí z nás si stále pletú dildo s vibrátorom, preto si to na začiatok upresníme, aby sme sa mohli lepšie rozhodnúť. V prvom rade sa zamyslite nad tým, čo od svojho pomocníka vlastne chcete. 

Každá žena uprednostňuje v erotických chvíľach niečo iné, každú vzruší niečo iné a preto je ťažké presne určiť čo je vhodnejšie. Pokiaľ sa nemôžete rozhodnúť, či zakúpiť vibrátor alebo dildo, určite neurobíte zle, keď si zakúpite obidva výrobky a sami posúdite, s ktorým pomocníkom budete radšej a častejšie tráviť volné chvíle. Nižšie Vám poskytneme informácie, ktoré Vám môžu pomôcť rozhodnúť sa.

Dildo je napodobeninou penisu bez motorčeka či elektroniky. Spravidla je oveľa ohybnejší ako vibrátor a realistickejší svojimi tvarmi. Dildo dokáže príjemne spestriť intímny život partnerov. Dildo poskytuje svojim užívateľom krásne chvíle v tých najintímnejších momentoch. Pokiaľ sa Vám zdá, že sa Váš sexuálny život zastavil na jednom bode a nikam sa nehýbe, zauvažujte, či nie je práve teraz najvhodnejšia doba pre zakúpenie dilda. Dildo je tiež perfektným darčekom pre partnerku, alebo kamarátku.

Vibrátor je pevnejší a disponuje elektromotorom, ktorý zaistí vibrácie. U väčšiny je možné elektronicky nastavovať intenzitu, sílu a frekvenciu vibrácií. Dôležité je tiež zvážiť, či chceme vibrátor vaginálny, análny, vaginálne-análny či dráždiaci priamo bod G. Vibrátor sa stal v posledných niekoľkých rokoch pre mnoho žien naprosto samozrejmým doplnkom ich sexuálneho života. Dokáže žene nahradiť skutočného muža v oblasti sexu a častokrát ju dokáže uspokojiť tak, ako sa to doteraz žiadnemu mužovi nepodarilo. Jeho schopnosť uspokojiť ženu pramení predovšetkým z jeho funkcií a tvarov. Vibrátor, rovnako ako dildo, nepoužívajú len osamelé ženy, ale aj ženy s partnerom ako erotický doplnok. Niekedy je vibrátor jedinou možnosťou, aby žena dosiahla orgazmus.

Aké sú výhody Vibrátora a Dilda?

Obe erotické pomôcky poskytujú niekoľko výhod, pre ktoré je dobré ich vyskúšať. U vibrátorov môžete využiť určité funkcie, ktoré zintenzívnia sexuálny pôžitok. Môžete zapnúť vibrácie, u ktorých môžete voliť ich intenzitu. Vy sa potom nemusíte ani veľmi snažiť, koľkokrát stačí priložiť vibrátor na klitoris a oddávať sa rozkoši, ktorá vyvrcholí v orgazmus. Vibrátor Vám skrátka môže uľahčiť prácu a vy s jeho pomocou dosiahnete ľahšie orgazmus. Dildo vyzerá na rozdiel od vibrátora, realistickejšie, ako skutočný penis. Mnoho žien a dievčat vzruší iba samotný pohľad na stoporený penis, a ten samý pocit u nich môže vyvolať pohľad na dildo. Pôsobí ako verná kópia penisu, tvarom, velikosťou, žilnatosťou. V tom spočíva jeho veľká výhoda. Ďalším plusom je, že je vyrobený z pružného materiálu, mäkkého, jemného a je radosť s ním pracovať. Vďaka svojej ohybnosti je schopný uspokojiť ženy lepšie než vibrátor, aj napriek tomu, že dildo nemá zabudované vibrácie. Dildo sa vyrába v najrôznejších tvaroch a veľkostiach a rôznych materiálov. 

Ideálna dĺžka a šírka vibrátoru alebo dilda

Každá žena je iná a má rada iné veľkosti. Niektoré požadujú nadpriemerné rozmery, iné sa uspokoja s priemerom, alebo miernym podpriemerom. K najpredávanejším modelom patrí dĺžka 17-20 cm. Vždy sa doporučuje zakúpiť si dlhší vibrátor. Dlhší vibrátor sa lepšie drží a v prípade, že by Vám jeho dĺžka nevyhovovala, nemusíte používať celú jeho dĺžku a máte k dispozícii vždy rezervu. Pokiaľ ide o výber obvodu, doporučuje sa zakúpiť si vibrátor s postupne sa rozšiřujúcou hrúbkou a s väčším žaluďom. Tieto vibrátory alebo dildá patria k najpredávanejším. Zákazníčky asi vedia, prečo. Vibrátor o takejto hrúbke zastrčíte vždy jen toľko, koľko je Vám príjemné. Stimulácia pošvy s postupne sa rozširujúcim vibrátorom patrí k tým najúčinnejším. 

V našom sexshope Zambo.sk nájdete okrem mnohých erotických pomôcok aj dildá a širokú ponuku vibrátorov z rôznych materiálov.